RFID čtečka

Z MediaWiki SPŠ a VOŠ Písek
Přejít na: navigace, hledání

Háva Jakub


Dlouhodobá práce - RFID čtečka

Cíl: Zprovoznit čtečku RFID LR 110 pro funkční komunikaci s PC, posléze napsat software pro přístup k sériovému portu a spravování užovatelů přihlášených přes čtečku.

Čtečka: Čtečka odesílá data ve formátu Wiegand 26. Má 4 výstupní vodiče, Data 0, Data1, GND a vodič pro zvukové signály. Výstupním portem čtečky je sériový port RS485.



Háva Jakub

Aktuální postup: Program pro přístup k sériovému portu a propojení přes jazyk C# k databázi mysql je teoreticky navrhnut a je možné jej kdykoli naprogramovat.Přístup a naslouchání k portu je vyřešeno pomocí threadů, nebo vláken, díky nimž aplikace na jednom vlákně naslouchá na portu a na druhém vlákně zpracovává uživatelovi vstupy a výstupy na obrazovku. Problém je v připojení zařízení čtečky přes převodník do PC. Neodesílá žádná data.

Po předchozích neúspěšných pokusech navázat komunikaci přes již vytvořené převodníky jsme se uchýlili k vytvoření vlastního. Objednali jsme procesor PIC16F72. Do něj byl nahrán assemblerovský program, který obstarává přeposílání dat dále do PC. Umožňuje připojit až tři čtečky na jednou a obsluhuje je pomocí přerušení. Z výstupů procesoru je zapojen převodník MAX232, který převádí kódy TTL úrovní na úrovně pro sériový port, přes který poté bude procesor a čtečka komunikovat s PC.




Hořejš Martin

Aktuální postup: Přes program ASIX UP byl naprogramován mikroprocesor 16F72.

Dokumentace práce --Mhorejs 4. 5. 2010, 12:16 (UTC)

  • PIC 16F72 byl naprogramován dne: JA 6. 4. 2010, 11:47 (UTC)

Zdroje informací

popisu protokolu Wiegand v češtině a řešení jeho čtení procesorem PIC --JA 30. 3. 2010, 11:27 (UTC)

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Rychlá navigace
NEJ aktivity
Nejlepší předměty
Nejlepší MCU
SW-HW
Ostatní
Utility
Nástroje
Tisk/export