FLL2011: Team1

Z MediaWiki SPŠ a VOŠ Písek
Verze z 28. 9. 2012, 17:14; JA (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Tým: Kryštof Hilar, Lukáš Hejl a Petr Lukašík

Obsah

Úkol č. 1: Naprojektujte stavbu robota NXT pro absolvování mise.

My jsme se rozhodli splnit tyto úkoly: Žlutý nákladní vůz z farmy na Základně. Jakékoliv zrnko obilí, které se dotkne podložky. Velké ryby na Základně. Robot dotýkající se východního mantinelu. 3x Prázdný dávkovač. 2x Koule, které se dotkne hrací podložky. Nejdřív jsme si udělali přibližný plán, jak by robot měl jezdit a plnit úkoly. Plány jeho tras a úkoly co má plnit jsou znázorněni na obrázcích:


FLL2011-Team1 01.jpg

Úkol č. 2: Sestavte podle projektu robota NXT

Použili jsme základy ze standartní konstrukce robota (podvozek, zadní kolo, umístění kostky) na který jsme přidávali různé nástroje potřebné pro splnění určitých misí. Byl použit jeden světelný senzor a 3 motory. Nástroje jsou vidět na fotografiích níže:

FLL2011-Team1 02.jpg


Úkol č. 3: Naprogramujte robota NXT

FLL2011-Team1 03.jpg

FLL2011-Team1 04.jpg

FLL2011-Team1 05.jpg

Základem bylo vytvořit takový jednoduchý Framework, který by obsahoval téměř vše, co by v průběhu programování robota bylo potřeba.

„taskCar“ - Robot pojede rovně. Otočí se o 90° vlevo. Pojede rovně. Spustí ruku dolu. Pojede dozadu s 90% výkonem na levém motoru a 70% výkonem na pravém motoru podobu 3 sekund.

„taskFarm“ - Robot pojede rovně. Zatočí o 90° vlevo. Pojede rovně. Pojede dozadu. Otočí se o 90° vpravo. Pojede dopředu. Pojede dozadu. Otočí se o 90° vlevo. Pojede dozadu. Otočí se vlevo o 70°. Pojede rovně

„taskReturnFish“ - Robot pojede rovně. Pojede zpět

„taskLongWay“ - Robot pojede rovně. Zahne o 45° vpravo. Pojede rovně. Pojede rovně po čáře. Zahne o 90° vlevo. Pojede po čáře. Zahne o 90° vpravo. Pojede rovně.

„taskBacterium“ - Robot pojede rovně. Pojede zpět.

„taskCatchFishes“ - Robot pojede rovně. Spustí ruku dolu. Pojede zpět. Wait (čekání v milisekundách) bylo používáno kvůli dojezdům motorů.

Úkol č. 4: Otestujte funkčnost

Funkčnost robota jsme testovali téměř o každé hodině PRC. Konečný test, který byl zaznamenán i na video jsme provedly také o hodině PRC a to 10. 1. 2012. Největší problém pro nás byl úkol, kde jsme jeli vysypat červené bakterie a následně jsme měli zůstat u východní zdi. Ten se povedl až na několikátý pokus na rozdíl od ostatních úkolů, které se povedly většinou na první nebo druhý pokus.

ČAS: 1‘ 45“

SCORE: 61 bodů

FLL2011-Team1 06.jpg

Pomůcky: NXT číslo 2, stavebnice a hrací pole

Literatura a zdroje informací: http://wiki.sps-pi.com/FLL http://bricxcc.sourceforge.net/nbc/nxcdoc/NXC_Guide.pdf

SW: Bricx Command Center

Pozn: Nejvetší překážkou byla změna chování robota podle stavu baterie, ale nakonec jsme to zvládly.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Rychlá navigace
NEJ aktivity
Nejlepší předměty
Nejlepší MCU
SW-HW
Ostatní
Utility
Nástroje
Tisk/export