Poster Ovládací panel pro hosting
Poster Robot NXT s kamarády Umíky
Poster Robosumo

Sponzoři školního kola:

Nadační fond SPŠ a VOŠ Písek Sponzor školního kola SOČ a povinných prací PRA Skupina ČEZ

Výsledky:

Letošní 36. ročník soutěže Středoškolské odborné činnosti byl motivován citátem Jacka Londona "Smysl hry není ve vítězství, ale ve hře samé“ a proběhl pod záštitou předsedy Akademie věd ČR prof. Jiřím Drahošem.

Tradiční školní kolo SOČ se uskutečnilo na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole v Písku ve středu 2. dubna 2014 od 8.00 hodin v přednáškovém sále.

Do soutěžní části za obor Elektrotechnika a Informatika bylo přihlášeno 10 žáků z řad maturantů, pro část výstavní připravilo 11 žáků své práce, např. Časomíra a terče pro požární sport, Regulátor teploty, Startovací zařízení pro motokrosový sport, Nástroj pro penetrační testy webových aplikací, Robosumo a další. Součástí celého dne byl doprovodný program, kde byly prezentovány další práce žáků - Inovace elektroinstalace, Měření antén, Led blikač, Robot patthfollower.

V soutěžní porotě zasedli zástupci partnerské firmy Rohde & Schwarz a učitelé odborných předmětů SPŠ a VOŠ Písek, nejúspěšnější soutěžící postoupili do krajského kola, které se konalo 23. dubna v Českých Budějovicích.

Školní kolo:

v tabulce výše

Krajské kolo:

Obor 10: Elektrotechnika

2. místo Švec Václav (B4) s prací "Robot VS-BT"

4. místo Štér Tomáš (A4) s prací "Startovací zařízení pro motokrosový sport"

6. místo Janoušek David (A4) s prací "Robot stopař"

Obor 18: Informatika

3. místo Hilar Kryštof (A4) s prací "Nástroj pro penetrační testy webových aplikací"