Robotická ruka L 601 řízená MCU MOTOROLA: Porovnání verzí

Z MediaWiki SPŠ a VOŠ Písek
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Založena nová stránka: *Třída: D4 *Příjmení: Otruba *Jméno: Jiří *E-mail: malejnorek@gmail.com *Popis: Robotická ruka L 601 řízená MCU Motorola *Vedoucí: Milan Janou…
 
m Editace uživatele „89.191.131.218“ vrácena do předchozího stavu, jehož autorem je „JA“.
 
(Není zobrazeno 5 mezilehlých verzí od 3 dalších uživatelů.)
Řádek 1: Řádek 1:
*Třída:   D4
{{Infobox SOČ
*Příjmení: Otruba
|                  Rok = 2010
*Jméno:   Jiří
|                Třída = D4.S
*E-mail:   malejnorek@gmail.com
|            Příjmení = Otruba Jiří
*Popis:   Robotická ruka L 601 řízená MCU Motorola
|                Název = Robotická ruka L 601 řízená MCU Motorola
*VedoucíMilan Janoušek
|                Popis = Robotická ruka ovládána PC myší
*Oponent:  indelář Petr
|        Vedoucí práce = Mgr. Janoušek Milan
*Sekce:   sekce 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace
|              Oponent = ing. Šindelář Petr
|                Sekce = 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace  
|        Část soutěže = Soutěžní
|              Poster = [http://wiki.sps-pi.com/wiki/Soubor:D4_Otruba_Jiri_MOTOROLA.pdf Poster]
|                  web =
}}


[[Soubor:L601-motorola.jpg]]


Projekt zahrnuje kompletní řešení pro ovládání robotické paže '''L 601''' pomocí MCU od společnosti ''Freescale semiconductor'' (dceřiná společnost Motoroly). Jako vstupní zařízení je použita počítačová myš připojená přes standardní '''PS/2 protokol''', která ovládá sedm modelářských serv pulzní šířkovou modulací (dále jen PWM). PWM generují dva interní čtyřkanálové moduly TIM s využitím funkce Output Compare (dále jen OC), tudíž každé servo ovládá jeden OC kanál.


Stručný popis:
MCU:<br>
*Počítačová myš připojená přes PS/2 protokol k mikroprocesoru, ovládá robotickou ruku L 601 od společnosti Lynxmotion, kterou pohání sedm modelářských polohovacích jednotek (serv).
 
*Serva se ovládají pulzní šířkovou modulací (PWM) s periodou přibližně 20ms a střídou pulzu 1-2ms. To odpovídá natočení serva ±90°.
Mikroprocesor Freescale jsem si zvolil, i když je využitý jen z malé části, protože se používá v profesionálních aplikacích (průmyslové řízení, řízení jednofázových a vícefázových motorů, automobilový průmysl, frekvenční měniče,...), tam kde je potřeba vysoký výkon. Použitý je mikroprocesor '''S12E''' s 16-bitovým jádrem HCS12, naprogramovaný je v IDE '''CodeWarrior''' standardním '''ANSI C'''.  
Řízení zprostředkovává výkonný účelový 16-bitový mikroprocesor s jádrem HCS12 od Freescale semiconductor.
 
*Freescale jsem si vybral, protože vyrábí výkonné mikroprocesory, kontroléry a senzory pro využití v profesionálních aplikacích (automobily, průmyslové řízení, frek. měniče, řízení motorů,...) a chtěl bych se jim věnovat i budoucnu.
[[Image:L601-motorola.jpg]]
*Freescale jsem si vybral, protože vyrábí výkonné mikroprocesory, kontroléry a senzory pro využití v profesionálních aplikacích (automobily, průmyslové řízení, frek. měniče, řízení motorů,...) a chtěl bych se jim věnovat i budoucnu.

Aktuální verze z 11. 5. 2010, 07:43

SOČ 2010
Robotická ruka L 601 řízená MCU Motorola
Třída: D4.S
Příjmení: Otruba Jiří
Popis: Robotická ruka ovládána PC myší
Vedoucí práce: Mgr. Janoušek Milan
Oponent: ing. Šindelář Petr
Sekce: 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace
Část soutěže: Soutěžní
Poster: Poster
web:


Projekt zahrnuje kompletní řešení pro ovládání robotické paže L 601 pomocí MCU od společnosti Freescale semiconductor (dceřiná společnost Motoroly). Jako vstupní zařízení je použita počítačová myš připojená přes standardní PS/2 protokol, která ovládá sedm modelářských serv pulzní šířkovou modulací (dále jen PWM). PWM generují dva interní čtyřkanálové moduly TIM s využitím funkce Output Compare (dále jen OC), tudíž každé servo ovládá jeden OC kanál.

MCU:

Mikroprocesor Freescale jsem si zvolil, i když je využitý jen z malé části, protože se používá v profesionálních aplikacích (průmyslové řízení, řízení jednofázových a vícefázových motorů, automobilový průmysl, frekvenční měniče,...), tam kde je potřeba vysoký výkon. Použitý je mikroprocesor S12E s 16-bitovým jádrem HCS12, naprogramovaný je v IDE CodeWarrior standardním ANSI C.