Robotická ruka L 601 řízená MCU MOTOROLA: Porovnání verzí

Z MediaWiki SPŠ a VOŠ Písek
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
Řádek 6: Řádek 6:
*Vedoucí: Milan Janoušek  
*Vedoucí: Milan Janoušek  
*Oponent: Petr Šindelář  
*Oponent: Petr Šindelář  
*Sekce: sekce 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace
*Sekce: sekce 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace  
*[http://wiki.sps-pi.com/wiki/Soubor:D4_Otruba_Jiri_MOTOROLA.pdf Poster]
 


[[Image:L601-motorola.jpg]]


<br> Stručný popis:  
<br> Stručný popis:  


*Počítačová myš připojená přes PS/2 protokol k mikroprocesoru, ovládá robotickou ruku L 601 od společnosti Lynxmotion, kterou pohání sedm modelářských polohovacích jednotek (serv).
Projekt zahrnuje kompletní řešení pro ovládání robotické paže '''L 601''' pomocí MCU od společnosti ''Freescale semiconductor'' (dceřiná společnost Motoroly). Jako vstupní zařízení je použita počítačová myš připojená přes standardní '''PS/2 protokol''', která ovládá sedm modelářských serv pulzní šířkovou modulací (dále jen PWM). PWM generují dva interní čtyřkanálové moduly TIM s využitím funkce Output Compare (dále jen OC), tudíž každé servo ovládá jeden OC kanál.  
*Serva se ovládají pulzní šířkovou modulací (PWM) s periodou přibližně 20ms a střídou pulzu 1-2ms. To odpovídá natočení serva ±90°.
 
MCU:
 
 


Řízení zprostředkovává výkonný účelový 16-bitový mikroprocesor s jádrem HCS12 od Freescale semiconductor.  
Mikroprocesor Freescale jsem si zvolil, i když je využitý jen z malé části, protože se používá v profesionálních aplikacích (průmyslové řízení, řízení jednofázových a vícefázových motorů, automobilový průmysl, frekvenční měniče,...), tam kde je potřeba vysoký výkon. Použitý je mikroprocesor '''S12E''' s 16-bitovým jádrem HCS12, naprogramovaný je v IDE '''CodeWarrior''' standardním '''ANSI C'''.


*Freescale jsem si vybral, protože vyrábí výkonné mikroprocesory, kontroléry a senzory pro využití v profesionálních aplikacích (automobily, průmyslové řízení, frek. měniče, řízení motorů,...) a chtěl bych se jim věnovat i budoucnu.<br>
[[Image:L601-motorola.jpg]]

Verze z 17. 4. 2010, 08:03

  • Třída: D4
  • Příjmení: Otruba
  • Jméno: Jiří
  • E-mail: malejnorek@gmail.com
  • Popis: Robotická ruka L 601 řízená MCU Motorola
  • Vedoucí: Milan Janoušek
  • Oponent: Petr Šindelář
  • Sekce: sekce 10. elektrotechnika, elektronika a telekomunikace
  • Poster



Stručný popis:

Projekt zahrnuje kompletní řešení pro ovládání robotické paže L 601 pomocí MCU od společnosti Freescale semiconductor (dceřiná společnost Motoroly). Jako vstupní zařízení je použita počítačová myš připojená přes standardní PS/2 protokol, která ovládá sedm modelářských serv pulzní šířkovou modulací (dále jen PWM). PWM generují dva interní čtyřkanálové moduly TIM s využitím funkce Output Compare (dále jen OC), tudíž každé servo ovládá jeden OC kanál.

MCU:


Mikroprocesor Freescale jsem si zvolil, i když je využitý jen z malé části, protože se používá v profesionálních aplikacích (průmyslové řízení, řízení jednofázových a vícefázových motorů, automobilový průmysl, frekvenční měniče,...), tam kde je potřeba vysoký výkon. Použitý je mikroprocesor S12E s 16-bitovým jádrem HCS12, naprogramovaný je v IDE CodeWarrior standardním ANSI C.