Odborné exkurze a výstavy

Z MediaWiki SPŠ a VOŠ Písek
Verze z 22. 6. 2023, 13:48; JA (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Aktuální nabídka:

Firmy, které formou exkurze jednou za rok navštívíme:


Firmy, kde už jsme dlouho na exkurzi nebyli:

Firmy, kam bychom se podívali rádi:

Výstavy:

Archiv:


formulář k výběru exkurze

Odborne-exkurze-vystavy-001.jpg  • Stejně jako v minulém roce navštívili studenti 1. ročníku VOŠ při SPŠ a VOŠ v Písku společnost elo+, jednu z předních výrobců elektroniky na zakázku. Společnost elo+ s výhradně českým kapitálem funguje v Písku již 19 roků a během této doby dokázala vytvořit velmi moderní společnost se špičkovým vybavením, vyrábějící elektronické díly , které jsou používány v celém světě od komunikační techniky, přes lokomotivy až po sluneční elektrárny. Mimo to má společnost vlastní vývoj a vyrábí komunikační adaptéry a převodníky. V roce 2009 získala společnost vítězství v soutěži „Zlatý Ampér“ se svým výrobkem MLA Bridge.
  • Studenti si tak mohli ve skutečné praxi prohlédnout špičkové zařízení, předem však byli s technologií SMT seznámeni v předmětu EZS ve škole a dokázali pomocí této technologie vyrobit i malý tester akumulátorů.
  • Po přijetí výrobním ředitelem byli studenti seznámeni s historií společnosti, výrobním programem, organizační strukturou společnosti a strukturou výrobní etapy. Poté si prohlédli společnost od skladových prostor, přes jednotlivé operace výroby – nanášení pasty, osazování součástek pomocí automatů, pájení, čištění, kontrolní pracoviště až po expedici výrobků. Nejvíce studenty zaujaly osazovací automaty a pájecí vlna. Vzhledem ke znalostem získaných ve škole měli časté dotazy na doplnění svých znalostí.
  • Závěrem exkurze byl předveden nový informační systém ERP BYZNYS WIN, který používá společnost první rok. Systém je velice zajímavý z hlediska managementu výroby, kdy je v PC možné sledovat kde se právě vyráběný díl nachází, kdo na něm pracuje, v jaké fázi výroby právě je atd.
  • Studenti hodnotili exkurzi velmi pozitivně, někteří projevili zájem o možnost absolvování praxe, nebo budoucího zaměstnání. Vždyť jednu pětinu zaměstnanců tvoří bývalí absolventi školy, kteří pracují ve vysoce postavených funkcích, včetně spolumajitele společnosti.
  • Pro SPŠ a VOŠ v Písku je společnost elo+ velmi významným partnerem, který škole poskytuje kromě možností exkurzí i další technická vybavení pro odbornou výuku ve škole.
  • Na snímku je výrobní linka s osazovacími automaty, které studenty nejvíce zaujaly. Foto ELO+ s.r.o
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Rychlá navigace
NEJ aktivity
Nejlepší předměty
Nejlepší MCU
SW-HW
Ostatní
Utility
Nástroje
Tisk/export