RoboLAB
(→Fotogalerie:) |
|||
(Není zobrazeno 17 mezilehlých verzí od 2 uživatelů.) | |||
Řádka 3: | Řádka 3: | ||
[[Soubor:robolab_01.jpg]] | [[Soubor:robolab_01.jpg]] | ||
− | Zajímá Vás technika a její využítí? Chcete | + | Zajímá Vás technika a její využítí? Chcete vědět, jak fungují roboti? Soutěžíte rádi? |
'''NEBOJTE si VYZKOUŠET:''' | '''NEBOJTE si VYZKOUŠET:''' | ||
− | Připravili jsme pro | + | Připravili jsme pro další ročník robotické soutěže pořádané SPŠ a VOŠ Písek skupinou [[PRA]] |
− | Podmínky soutěže: | + | |
+ | |||
+ | ==Podmínky soutěže:== | ||
Zúčastnit se mohou všichni budoucí a stávající studenti 1. ročníků SPŠ (alternativně i 2.roč) | Zúčastnit se mohou všichni budoucí a stávající studenti 1. ročníků SPŠ (alternativně i 2.roč) | ||
Soutěž je i pro týmy po 2-3 lidech. | Soutěž je i pro týmy po 2-3 lidech. | ||
Počet účastníků je kapacitně omezen (max. 5 týmů) | Počet účastníků je kapacitně omezen (max. 5 týmů) | ||
− | |||
− | Termín: | + | ==Termín:== |
# kolo 10.06.2009 14:00 v učebně D10 | # kolo 10.06.2009 14:00 v učebně D10 | ||
Řádka 21: | Řádka 22: | ||
# kolo 15.12.2009 15:00 v učebně D10 | # kolo 15.12.2009 15:00 v učebně D10 | ||
− | Vstupní znalosti a dovednosti: | + | ==Vstupní znalosti a dovednosti:== |
− | + | ||
− | + | ||
+ | * žádné, potřebujete jenom odvahu nebát se nových věcí t.j. i pro úplné začáteníky | ||
== '''S jakými roboty se soutěží:''' == | == '''S jakými roboty se soutěží:''' == | ||
− | + | [[NXT]] | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
== '''Průběh soutěže:''' == | == '''Průběh soutěže:''' == | ||
+ | začátky 10:00, 12:00 a 14:00 | ||
+ | * 0:00 - úvodní představení robotů, popis HW a SW, způsob programování | ||
+ | * 0:05 - cvičné odzkoušení některých funkcí - bez bodového hodnocení | ||
+ | * 0:15 - zadání úkolů např: (ne)omezená jízda rovně, návrat na základnu, | ||
+ | ** jízda v uzavřeném prostoru | ||
+ | ** jízda v bludišti | ||
+ | ** jízda po čáře................ | ||
+ | * 0:45 - KONEC | ||
− | + | * vyhodnocení | |
− | + | * vyhlášení výsledků soutěže na stránkách soutěže | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
Řádka 52: | Řádka 49: | ||
Všichni účastníci finále získají věcné ceny. (finále je pořádáno v závěru školního roku) | Všichni účastníci finále získají věcné ceny. (finále je pořádáno v závěru školního roku) | ||
− | |||
− | + | ==Jak se zúčastnit?== | |
− | + | ||
+ | * jste-li žákem školy, tak se | ||
+ | * jste-li budoucím žákem školy - přijďte na [[Dny_otevřených_dveří|DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ]] a zaregistrujte se [[DOD - Registrace na soutěže|zde:]] | ||
== '''Organizuje:''' == | == '''Organizuje:''' == | ||
+ | * 3.11.2009 Mgr. Janoušek Milan, Pokorný Jan, Foltán Marek + žáci a B4.I, B3.I, B2.I dle rozpisu | ||
+ | * 10.6.2009 Mgr. Janoušek Milan, Bc. Pajer Josef Pokorný Jan | ||
+ | * 10.6.2009 Jan Mareš B3.I Jiří Horník B3.I Klára Gajovská B3.I Michal Hess B3.I | ||
+ | * 15.12.2009 Jan Pokorný D4.S | ||
+ | * 2.11.2010 Adam Vlášek a Vojtěch Kinkor B3.I (soutěž pro uchazeče o studium) | ||
− | + | =='''Výsledky školních kol:''' == | |
− | + | ===10.6.2009=== | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | == '''Výsledky | + | |
− | + | ||
registrovaní: | registrovaní: | ||
− | |||
− | |||
− | + | # místo - tým ve složení: B1.I Jakub Háva B2.I Jakub Jirsa B2.I | |
+ | # místo - tým ve složení: Labský Vlastimil A1.S Vlášek Adam B1.I Kinkor Vojtěch | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | + | # Rozjet nějak robota (2b) | |
+ | # 2 otočky robota na místě (3b) | ||
+ | # Jízda robota do kolečka (4b) | ||
+ | # Jízda robota rovně 3 sekundy 50% silou, pak otočka o 90° doleva (5b) | ||
+ | # Jízda pozpátku 40% silou 2 sekundy s mírným zatočením a pak otočka 180° (5b) | ||
+ | # Jízda robota rovně a sepnutím senzorového tlačítka robota zastavit (5b) | ||
+ | # Rozjetí robota zvukovým povelem (6b) | ||
+ | # Jízda robota 1 metr, pak otočka o 360° a pozpátku jízda zpět 1m na původní místo (7b) | ||
+ | # Po stisku senzorového tlačítka ukázat na displeji nějakého smajlíka a aby zazněl přitom nějakej zvuk (7b) | ||
+ | # Jízda robota rovně, při přejetí černé čáry robota zastavit, vrátit se kousek zpět, otočit o 90° doprava a opět pokračovat rovně (8b) | ||
− | + | [[Soubor:Robolab - pojď si vyzkoušet naprogramovat robota - poster.doc]] | |
− | |||
+ | ===15.7.2009=== | ||
− | + | # Dušek Pavel, Štefankovič Albert, Tošer Jan | |
− | + | # Arnošt Motyčka | |
'''Pravidla:''' | '''Pravidla:''' | ||
Řádka 112: | Řádka 102: | ||
1. 2. nedojel 0,23,1 | 1. 2. nedojel 0,23,1 | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | == Výsledky soutěže při DOD 2.11.2010: == | |
+ | |||
+ | [[Soubor:Robolab-vanosni-soutez.jpg]] | ||
+ | |||
+ | Vítězi soutěže na hracím poli se stává tým ve složení Kaufman, Havlena, Kobylka, Mihalik. Gratulujeme. | ||
+ | Bodové hodnocení: | ||
+ | Design robota: 0-10 bodů | ||
+ | Efektivnost kódu: 0-10 bodů | ||
+ | Body za překážku/ky: Dle oficiální bodové tabulky FLL. | ||
+ | |||
+ | == Výsledky školního kola na hracím poli soutěže [[FLL]]: == | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:RoboLAB-soutez-01.jpg]] | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Vítězi školního kola soutěže FLL za měsíce září, říjen se stává tým Havlena, Mihalik, Novotný. Gratulujeme. | ||
+ | Bodové hodnocení: | ||
+ | Design robota: 0-10 bodů | ||
+ | Efektivnost kódu: 0-10 bodů | ||
+ | Body za překážku/ky: Dle oficiální bodové tabulky FLL. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == Výsledky Vánoční soutěže školního kola na hracím poli soutěže [[FLL]]: == | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:RoboLAB-vanocni-soutez-01.jpg]] | ||
+ | |||
+ | Bodové hodnocení: | ||
+ | 1. úkol 10 bodů | ||
+ | 2. úkol 15 bodů | ||
+ | 3. úkol 20 bodů | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == 26.5.2011 Výsledky soutěže školního kola "Kostka": == | ||
+ | |||
+ | Dne 26.5.2011 proběhla soutěž „Kostka“ ve které měli účastníci za úkol po stisku tlačítka vygenerovat náhodné číslo od 1 do 6 a zobrazit jej na diodách uspořádaných podobně jako na hrací kosce. Největší problém byl náhodně generovat číslo. Konečné řešení bylo že se číslo inkrementovalo v době kdy bylo tlačítko stisknuto a poté zobrazeno. Překročilo-li hodnotu 6ti bylo nastaveno zpět na hodnotu 1. Po tomto problému studenti svoje práce obohacovali o efekt losování, zpomalování apod. | ||
+ | Hodnocena byla úprava zdrojového kódu, jeho funkčnost a výsledný efekt. | ||
+ | |||
+ | Výsledky: | ||
+ | |||
+ | {| class="wikitable" border="1" | ||
+ | |- | ||
+ | ! Pořadí | ||
+ | ! Jméno | ||
+ | ! Třída | ||
+ | ! Počet bodů | ||
+ | |- | ||
+ | | 1. místo | ||
+ | | Janoušek David | ||
+ | | A1.S | ||
+ | | 10 bodů | ||
+ | |- | ||
+ | | 2. místo | ||
+ | | Švec Václav | ||
+ | | B1.I | ||
+ | | 9 bodů | ||
+ | |- | ||
+ | | 3. místo | ||
+ | | Vrba Antonín | ||
+ | | B1.I | ||
+ | | 8 bodů | ||
+ | |} | ||
+ | |||
+ | == 10.1.2012 RoboLAB – školní kolo == | ||
+ | |||
+ | 10.1.2012 se konal další ročník robotické soutěže. | ||
+ | |||
+ | Výsledky: | ||
+ | |||
+ | 1. místo: PAPÁN Stanislav, ŠTEFANKOVIČ Albert | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:RoboLAB_2012_01.jpg|200px]] [[Soubor:RoboLAB_2012_02.jpg|200px]] [[Soubor:RoboLAB_2012_03.jpg|200px]] | ||
+ | |||
+ | Bez umístění: | ||
+ | |||
+ | * MRÁZ Roman | ||
+ | * MÜLLEROVÁ Zdeňka | ||
+ | * PROCHÁZKA Martin | ||
+ | * ROJÍK Marek | ||
+ | * RŮŽIČKA Matěj | ||
+ | * SIMANDL Martin | ||
+ | * SOBOTA Jiří | ||
+ | * SUDA Pavel | ||
+ | * SVOBODA Filip | ||
+ | * ŠULÁKOVÁ Dominika | ||
+ | * ŠVEC Nicolas | ||
+ | * TOUŠEK Dominik | ||
+ | |||
+ | Organizace: SVOBODA Roman | ||
+ | |||
+ | Porota: VAZAČOVÁ Simona, VEISHEIPLOVÁ Lucie | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == 19.3.2012 RoboLAB - školní kolo== | ||
+ | |||
+ | ==== Účastníci ==== | ||
+ | |||
+ | * Froula Stanislav | ||
+ | * Hadáčková Martina | ||
+ | * Hejnová Jana | ||
+ | * Kaločai Tomáš | ||
+ | * Kolesničenko Bohdan | ||
+ | * Kouba Tomáš | ||
+ | * Langmaier David | ||
+ | * Mírka karel | ||
+ | |||
+ | ==== Úkoly ==== | ||
+ | |||
+ | 1) Jízda do čtverce | ||
+ | |||
+ | 2) Okruh | ||
+ | |||
+ | ==== Vyhodnocení ==== | ||
+ | [[Soubor:2012-3-19-rob-vyhodnoceni.jpg]] | ||
+ | |||
+ | == 18.6.2012 RoboLAB – školní kolo == | ||
+ | <br />[[Soubor:Arduino.jpg|thumb|Robot [[Arduino]]]] [[Soubor:D10 HW 023.jpg|thumb|Robot [[NXT]]]] [[Soubor:D10 HW 024.jpg|thumb|Robot [[BOB]]]] | ||
+ | |||
+ | ==== Účastníci ==== | ||
+ | # Tým [[Arduino]] → Charvát Jakub, Jílek Lukáš, Maxa David | ||
+ | # Tým [[BOB]] → Kolesničenko Bohdan, Marek Hynek, Kouba Tomáš | ||
+ | # Tým [[NXT]](Java) → Langmaier David, Mach Martin, Mírka Karel | ||
+ | # Tým [[NXT]](C) → Motyčka Arnošt | ||
+ | |||
+ | ==== Pořadatelé ==== | ||
+ | * Hodina Jakub | ||
+ | * Kaločai Tomáš | ||
+ | * Froula Stanislav | ||
+ | * Hadáčková Martina | ||
+ | * Hejnová Jana | ||
+ | |||
+ | ==== Úkoly ==== | ||
+ | * <big>'''Překážka'''</big> | ||
+ | :Robot jede vpřed, po rozpoznání překážky se robot otočí o 180° a vrtátí se zpt na start. '''(max. 3 body)''' | ||
+ | {| class="wikitable" | ||
+ | |- | ||
+ | ! !! Rozpoznání překážky(1b) !! Otočení o 180°(1b) !! Jízda zpět na start(1b) | ||
+ | |- | ||
+ | |<center> Tým Arduino </center>||<center> 1 </center>||<center> 1 </center>||<center> - </center> | ||
+ | |- | ||
+ | |<center> Tým BOB </center>||<center>1 </center>||<center> - </center>||<center> - </center> | ||
+ | |- | ||
+ | |<center> Tým NXT (Java) </center>||<center> 1 </center>||<center> 1 </center>||<center> 1 </center> | ||
+ | |- | ||
+ | |<center> Tým NXT (C) </center>||<center> 1 </center>||<center> 1 </center>||<center> 1 </center> | ||
+ | |} | ||
+ | |||
+ | * <big>'''Okruh'''</big> | ||
+ | :Robot musí najít černou lepící pásku. a co nejrychleji dráhu objet. '''(max. 5 bodů)''' | ||
+ | {| class="wikitable" | ||
+ | |- | ||
+ | ! !! Nalezení dráhy(1b) !! Sledování dráhy(2b) !! Projetí celého okruhu(2b) !! Čas(min,sec,set) | ||
+ | |- | ||
+ | |<center> Tým Arduino </center>||<center> 1 </center>||<center> 2 </center>||<center> 2 </center>||<center> 0:27:10</center> | ||
+ | |- | ||
+ | |<center> Tým BOB </center>||<center>- </center>||<center> 2 </center>||<center> 2 </center>||<center> 0:42:61</center> | ||
+ | |- | ||
+ | | <center> Tým NXT (Java) </center> ||<center> 1 </center>||<center> 2 </center>||<center> 2 </center>|| <center>1:17:20</center> | ||
+ | |- | ||
+ | | <center> Tým NXT (C) </center> ||<center> 1 </center>||<center> 2 </center>||<center> 2 </center>|| <center>0:26:67</center> | ||
+ | |} | ||
+ | * <big>'''Čtverec'''</big> | ||
+ | :Robot musí svým pohybem „nakreslit” čtverec o straně 50 cm. '''(max. 2 body)''' | ||
+ | {| class="wikitable" | ||
+ | |- | ||
+ | ! !! Splnění rozměru(1b) !! Nákres celého čtverce(1b) | ||
+ | |- | ||
+ | | <center>Tým Arduino </center>||<center> 1</center> ||<center> 1</center> | ||
+ | |- | ||
+ | | <center>Tým BOB</center> ||<center>-</center> || <center>1</center> | ||
+ | |- | ||
+ | | <center>Tým NXT (Java)</center> ||<center> 1 </center>|| <center>1</center> | ||
+ | |- | ||
+ | | <center>Tým NXT (C) </center>||<center> 1 </center>||<center> 1 </center> | ||
+ | |} | ||
+ | |||
+ | ==== Vyhodnocení ==== | ||
+ | |||
+ | {| class="wikitable" | ||
+ | |- | ||
+ | ! !! <center> 1. úkol </center> !! <center> 2. úkol </center> !! <center> 3. úkol </center> !! <center> Celkem </center> !! Pořadí | ||
+ | |- | ||
+ | | <center>Tým Arduino </center>||<center> 2</center> ||<center> 5</center> || <center> 2</center> ||<center>9</center>|| <center>'''3. místo'''</center> | ||
+ | |- | ||
+ | | <center>Tým BOB</center> ||<center>1</center> || <center>4</center> || <center> 1</center> ||<center>6</center>|| <center>'''4. místo'''</center> | ||
+ | |- | ||
+ | | <center>Tým NXT (Java)</center> ||<center> 3 </center>|| <center>5</center> || <center> 2</center> ||<center>10</center>|| <center>'''2. místo'''</center> | ||
+ | |- | ||
+ | | <center>Tým NXT (C) </center>||<center> 3 </center>||<center> 5 </center> || <center> 2</center> ||<center>10</center>|| <center>'''1. místo'''</center> | ||
+ | |} | ||
+ | <gallery> | ||
+ | Soubor:B3_2012_poradi4.jpg|<center>'''1. místo'''</center> | ||
+ | Soubor:B3_2012_poradi3.jpg|<center>'''2. místo'''</center> | ||
+ | Soubor:B3_2012_poradi2.jpg|<center>'''3. místo'''</center> | ||
+ | Soubor:B3_2012_poradi.jpg|<center>'''4. místo'''</center> | ||
+ | </gallery> | ||
+ | |||
+ | # místo: Tým [[NXT]](C) → Motyčka Arnošt | ||
+ | # místo: Tým [[NXT]](Java) → Langmaier David, Mach Martin, Mírka Karel | ||
+ | # místo: Tým [[Arduino]] → Charvát Jakub, Jílek Lukáš, Maxa David | ||
+ | # místo: Tým [[BOB]] → Kolesničenko Bohdan, Marek Hynek, Kouba Tomáš | ||
+ | |||
+ | <hr> | ||
+ | |||
+ | |||
+ | <gallery> | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_1.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_2.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_3.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_4.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_5.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_6.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_7.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_8.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_9.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_10.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_11.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_12.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_13.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_14.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_15.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_16.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_17.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_18.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_19.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_20.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_21.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_22.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_23.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_24.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_25.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_26.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_27.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_28.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_29.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_30.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_31.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_32.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_33.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_34.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_35.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_36.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_37.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_38.jpg | ||
+ | Soubor:B3_2012_Robosout_39.jpg | ||
+ | |||
+ | </gallery> | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == 18.12.2012 RoboLAB – školní kolo == | ||
+ | |||
+ | === Pozvánka: === | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:RoboLAB-20121218-pozvanka.jpg|200px]] | ||
+ | |||
+ | === Vyhodnocení: === | ||
+ | |||
+ | 1. místo: | ||
+ | Tým č. 2 s prací: Hodiny z Arduina a zobrazovače TM1638 (13 bodů) | ||
+ | * Robert Kubíček | ||
+ | * Martin Šebela | ||
+ | |||
+ | 2. místo: | ||
+ | Tým č. 3 s prací: Blikačka z robota Arduino (12 bodů) | ||
+ | * Lukáš Moučka | ||
+ | * Radek Chval | ||
+ | * Vojtěch Nedvěd | ||
+ | |||
+ | 3. místo | ||
+ | Tým č. 1 s prací: Konstrukce robota NXT (10 bodů) | ||
+ | * Martin Vachuška | ||
+ | * Patrik Procházka | ||
+ | |||
+ | Porota: | ||
+ | |||
+ | Předseda: Tomáš Kutlák | ||
+ | |||
+ | 1. člen: František Pártl | ||
+ | |||
+ | |||
+ | |||
+ | === Fotky === | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:20121218 soutěž RoboLAB_01.jpg|200px]] | ||
+ | [[Soubor:20121218 soutěž RoboLAB_02.jpg|200px]] | ||
+ | [[Soubor:20121218 soutěž RoboLAB_03.jpg|200px]] | ||
+ | [[Soubor:20121218 soutěž RoboLAB_04.jpg|200px]] | ||
+ | [[Soubor:20121218 soutěž RoboLAB_05.jpg|200px]] | ||
+ | [[Soubor:20121218 soutěž RoboLAB_06.jpg|200px]] | ||
+ | [[Soubor:20121218 soutěž RoboLAB_07.jpg|200px]] | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == 30.1.2013 RoboLAB – školní kolo == | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:RoboLAB-20130130-pozvanka.jpg|200px]] | ||
+ | |||
+ | === Zadání: HW či SW řešení koincidenčního obvodu === | ||
+ | |||
+ | ===Kritéria soutěže:=== | ||
+ | |||
+ | Navrhnout, realizovat a odzkoušet HW či SW řešení. Počítán je nejlepší funkční čas | ||
+ | |||
+ | ===Výsledky:=== | ||
+ | '''Sekce HW:''' | ||
+ | |||
+ | 1. místo: 5 minut | ||
+ | * HEJL Lukáš | ||
+ | * LUKAŠÍK Petr | ||
+ | |||
+ | 2. místo: 12 minut | ||
+ | * BEŇO Tomáš | ||
+ | * JAROŠ Jakub | ||
+ | |||
+ | '''Sekce SW:''' | ||
+ | |||
+ | 1. místo 35 minut | ||
+ | * HILAR Kryštof | ||
+ | |||
+ | 2. místo 45 minut | ||
+ | * HEJL Lukáš (nejdříve řešil část HW) | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Porota | ||
+ | |||
+ | Předseda: Janoušek Milan | ||
+ | |||
+ | Grafické zpracování pozvánky a diplomu: | ||
+ | * Jakub Altay | ||
+ | |||
+ | === Fotogalerie: === | ||
+ | |||
+ | == 10.2.2015 Soutěž v programování [[LOGO]] == | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Úkoly: Stykač, hvězda-trojúhelník, maják, posuvník | ||
+ | |||
+ | 1. místo David Barborík a David Gregor C2 | ||
+ | |||
+ | 2. místo Josef Holát C2 | ||
+ | |||
+ | 3. místo Jan Honzík a Petr Kutěj C2 | ||
+ | |||
+ | další bez umístění | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:Robolab-2015-02-v01.jpg|400px]] | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == 9.9.2015 Soutěž: Analýza elektronického obvodu == | ||
+ | |||
+ | soutěž je zaměřená na zakreslení elektronického obvodu a realizace na [[KNP]] (kontaktní nepájivé pole). V druhé části bude úkolem navrhnout a odzkoušet program pro analogické řešení stejné situace. Posledním úkolem bude navrhnout řešení pomocí mikrořadiče. | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:Robolab-2015-09-09_01.png|400px]] | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:Robolab-2015-09-09_02.png|400px]] | ||
+ | |||
+ | Vyhodnocení: | ||
+ | |||
+ | Celkový počet soutěžících 11. | ||
+ | |||
+ | 1. místo neuděleno. | ||
+ | |||
+ | 2. místo Michal Černý (A3) | ||
+ | |||
+ | 3. místo Radek Keclík (A3) | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:Robolab-2015-09-09_03.png|400px]] | ||
+ | |||
+ | == 4.11.2015 NXT tour == | ||
+ | |||
+ | tato soutěž bude zaměřená na konstrukci robota [[NXT]], naprogramování a splnění dalších úkolů. | ||
+ | |||
+ | Vyhodnocení: | ||
+ | |||
+ | Celkový počet soutěžících 7. | ||
+ | |||
+ | 1. místo Vonášek Josef | ||
+ | |||
+ | 2. místo Janoušek Jáchym | ||
+ | |||
+ | [[Soubor:Robolab-2015-11-04_01.jpg|400px]] |
Aktuální verze z 16. 3. 2016, 17:05
užitečné odkazy: Robotika Klub robotiky FLL
Zajímá Vás technika a její využítí? Chcete vědět, jak fungují roboti? Soutěžíte rádi?
NEBOJTE si VYZKOUŠET:
Připravili jsme pro další ročník robotické soutěže pořádané SPŠ a VOŠ Písek skupinou PRA
Podmínky soutěže:
Zúčastnit se mohou všichni budoucí a stávající studenti 1. ročníků SPŠ (alternativně i 2.roč) Soutěž je i pro týmy po 2-3 lidech. Počet účastníků je kapacitně omezen (max. 5 týmů)
Termín:
- kolo 10.06.2009 14:00 v učebně D10
- kolo 3.11.2009 na DOD-2009 pro budoucí žáky SPŠ
- kolo 15.12.2009 15:00 v učebně D10
Vstupní znalosti a dovednosti:
- žádné, potřebujete jenom odvahu nebát se nových věcí t.j. i pro úplné začáteníky
S jakými roboty se soutěží:
Průběh soutěže:
začátky 10:00, 12:00 a 14:00
- 0:00 - úvodní představení robotů, popis HW a SW, způsob programování
- 0:05 - cvičné odzkoušení některých funkcí - bez bodového hodnocení
- 0:15 - zadání úkolů např: (ne)omezená jízda rovně, návrat na základnu,
- jízda v uzavřeném prostoru
- jízda v bludišti
- jízda po čáře................
- 0:45 - KONEC
- vyhodnocení
- vyhlášení výsledků soutěže na stránkách soutěže
Ceny:
Všichni účastníci finále získají věcné ceny. (finále je pořádáno v závěru školního roku)
Jak se zúčastnit?
- jste-li žákem školy, tak se
- jste-li budoucím žákem školy - přijďte na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a zaregistrujte se zde:
Organizuje:
- 3.11.2009 Mgr. Janoušek Milan, Pokorný Jan, Foltán Marek + žáci a B4.I, B3.I, B2.I dle rozpisu
- 10.6.2009 Mgr. Janoušek Milan, Bc. Pajer Josef Pokorný Jan
- 10.6.2009 Jan Mareš B3.I Jiří Horník B3.I Klára Gajovská B3.I Michal Hess B3.I
- 15.12.2009 Jan Pokorný D4.S
- 2.11.2010 Adam Vlášek a Vojtěch Kinkor B3.I (soutěž pro uchazeče o studium)
Výsledky školních kol:
10.6.2009
registrovaní:
- místo - tým ve složení: B1.I Jakub Háva B2.I Jakub Jirsa B2.I
- místo - tým ve složení: Labský Vlastimil A1.S Vlášek Adam B1.I Kinkor Vojtěch
- Rozjet nějak robota (2b)
- 2 otočky robota na místě (3b)
- Jízda robota do kolečka (4b)
- Jízda robota rovně 3 sekundy 50% silou, pak otočka o 90° doleva (5b)
- Jízda pozpátku 40% silou 2 sekundy s mírným zatočením a pak otočka 180° (5b)
- Jízda robota rovně a sepnutím senzorového tlačítka robota zastavit (5b)
- Rozjetí robota zvukovým povelem (6b)
- Jízda robota 1 metr, pak otočka o 360° a pozpátku jízda zpět 1m na původní místo (7b)
- Po stisku senzorového tlačítka ukázat na displeji nějakého smajlíka a aby zazněl přitom nějakej zvuk (7b)
- Jízda robota rovně, při přejetí černé čáry robota zastavit, vrátit se kousek zpět, otočit o 90° doprava a opět pokračovat rovně (8b)
Soubor:Robolab - pojď si vyzkoušet naprogramovat robota - poster.doc
15.7.2009
- Dušek Pavel, Štefankovič Albert, Tošer Jan
- Arnošt Motyčka
Pravidla: - NXT-G
BLUDIŠTĚ- úkolem soutěžících je projet bludiště (tvořeno černou páskou na světlé zemi) v co nejrychlejším čase - nesmí přejet čáru oběma akčními členy - nesmí se dlouhodobě navigovat podle čáry
Výsledky: Umístění Tým Čas 1 Čas 2 2. 1. 1,12,5 1,08,9 1. 2. nedojel 0,23,1
Výsledky soutěže při DOD 2.11.2010:
Vítězi soutěže na hracím poli se stává tým ve složení Kaufman, Havlena, Kobylka, Mihalik. Gratulujeme. Bodové hodnocení: Design robota: 0-10 bodů Efektivnost kódu: 0-10 bodů Body za překážku/ky: Dle oficiální bodové tabulky FLL.
Výsledky školního kola na hracím poli soutěže FLL:
Vítězi školního kola soutěže FLL za měsíce září, říjen se stává tým Havlena, Mihalik, Novotný. Gratulujeme.
Bodové hodnocení:
Design robota: 0-10 bodů
Efektivnost kódu: 0-10 bodů
Body za překážku/ky: Dle oficiální bodové tabulky FLL.
Výsledky Vánoční soutěže školního kola na hracím poli soutěže FLL:
Bodové hodnocení: 1. úkol 10 bodů 2. úkol 15 bodů 3. úkol 20 bodů
26.5.2011 Výsledky soutěže školního kola "Kostka":
Dne 26.5.2011 proběhla soutěž „Kostka“ ve které měli účastníci za úkol po stisku tlačítka vygenerovat náhodné číslo od 1 do 6 a zobrazit jej na diodách uspořádaných podobně jako na hrací kosce. Největší problém byl náhodně generovat číslo. Konečné řešení bylo že se číslo inkrementovalo v době kdy bylo tlačítko stisknuto a poté zobrazeno. Překročilo-li hodnotu 6ti bylo nastaveno zpět na hodnotu 1. Po tomto problému studenti svoje práce obohacovali o efekt losování, zpomalování apod. Hodnocena byla úprava zdrojového kódu, jeho funkčnost a výsledný efekt.
Výsledky:
Pořadí | Jméno | Třída | Počet bodů |
---|---|---|---|
1. místo | Janoušek David | A1.S | 10 bodů |
2. místo | Švec Václav | B1.I | 9 bodů |
3. místo | Vrba Antonín | B1.I | 8 bodů |
10.1.2012 RoboLAB – školní kolo
10.1.2012 se konal další ročník robotické soutěže.
Výsledky:
1. místo: PAPÁN Stanislav, ŠTEFANKOVIČ Albert
Bez umístění:
- MRÁZ Roman
- MÜLLEROVÁ Zdeňka
- PROCHÁZKA Martin
- ROJÍK Marek
- RŮŽIČKA Matěj
- SIMANDL Martin
- SOBOTA Jiří
- SUDA Pavel
- SVOBODA Filip
- ŠULÁKOVÁ Dominika
- ŠVEC Nicolas
- TOUŠEK Dominik
Organizace: SVOBODA Roman
Porota: VAZAČOVÁ Simona, VEISHEIPLOVÁ Lucie
19.3.2012 RoboLAB - školní kolo
Účastníci
- Froula Stanislav
- Hadáčková Martina
- Hejnová Jana
- Kaločai Tomáš
- Kolesničenko Bohdan
- Kouba Tomáš
- Langmaier David
- Mírka karel
Úkoly
1) Jízda do čtverce
2) Okruh
Vyhodnocení
18.6.2012 RoboLAB – školní kolo
Účastníci
- Tým Arduino → Charvát Jakub, Jílek Lukáš, Maxa David
- Tým BOB → Kolesničenko Bohdan, Marek Hynek, Kouba Tomáš
- Tým NXT(Java) → Langmaier David, Mach Martin, Mírka Karel
- Tým NXT(C) → Motyčka Arnošt
Pořadatelé
- Hodina Jakub
- Kaločai Tomáš
- Froula Stanislav
- Hadáčková Martina
- Hejnová Jana
Úkoly
- Překážka
- Robot jede vpřed, po rozpoznání překážky se robot otočí o 180° a vrtátí se zpt na start. (max. 3 body)
Rozpoznání překážky(1b) | Otočení o 180°(1b) | Jízda zpět na start(1b) | |
---|---|---|---|
- Okruh
- Robot musí najít černou lepící pásku. a co nejrychleji dráhu objet. (max. 5 bodů)
Nalezení dráhy(1b) | Sledování dráhy(2b) | Projetí celého okruhu(2b) | Čas(min,sec,set) | |
---|---|---|---|---|
|
| |||
|
|
- Čtverec
- Robot musí svým pohybem „nakreslit” čtverec o straně 50 cm. (max. 2 body)
Splnění rozměru(1b) | Nákres celého čtverce(1b) | |
---|---|---|
|
||
|
| |
|
| |
|
Vyhodnocení
|
|
|
|
Pořadí | |
---|---|---|---|---|---|
|
|
| |||
|
|
|
| ||
|
|
|
| ||
|
|
|
- místo: Tým NXT(C) → Motyčka Arnošt
- místo: Tým NXT(Java) → Langmaier David, Mach Martin, Mírka Karel
- místo: Tým Arduino → Charvát Jakub, Jílek Lukáš, Maxa David
- místo: Tým BOB → Kolesničenko Bohdan, Marek Hynek, Kouba Tomáš
18.12.2012 RoboLAB – školní kolo
Pozvánka:
Vyhodnocení:
1. místo: Tým č. 2 s prací: Hodiny z Arduina a zobrazovače TM1638 (13 bodů)
- Robert Kubíček
- Martin Šebela
2. místo: Tým č. 3 s prací: Blikačka z robota Arduino (12 bodů)
- Lukáš Moučka
- Radek Chval
- Vojtěch Nedvěd
3. místo Tým č. 1 s prací: Konstrukce robota NXT (10 bodů)
- Martin Vachuška
- Patrik Procházka
Porota:
Předseda: Tomáš Kutlák
1. člen: František Pártl
Fotky
30.1.2013 RoboLAB – školní kolo
Zadání: HW či SW řešení koincidenčního obvodu
Kritéria soutěže:
Navrhnout, realizovat a odzkoušet HW či SW řešení. Počítán je nejlepší funkční čas
Výsledky:
Sekce HW:
1. místo: 5 minut
- HEJL Lukáš
- LUKAŠÍK Petr
2. místo: 12 minut
- BEŇO Tomáš
- JAROŠ Jakub
Sekce SW:
1. místo 35 minut
- HILAR Kryštof
2. místo 45 minut
- HEJL Lukáš (nejdříve řešil část HW)
Porota
Předseda: Janoušek Milan
Grafické zpracování pozvánky a diplomu:
- Jakub Altay
Fotogalerie:
10.2.2015 Soutěž v programování LOGO
Úkoly: Stykač, hvězda-trojúhelník, maják, posuvník
1. místo David Barborík a David Gregor C2
2. místo Josef Holát C2
3. místo Jan Honzík a Petr Kutěj C2
další bez umístění
9.9.2015 Soutěž: Analýza elektronického obvodu
soutěž je zaměřená na zakreslení elektronického obvodu a realizace na KNP (kontaktní nepájivé pole). V druhé části bude úkolem navrhnout a odzkoušet program pro analogické řešení stejné situace. Posledním úkolem bude navrhnout řešení pomocí mikrořadiče.
Vyhodnocení:
Celkový počet soutěžících 11.
1. místo neuděleno.
2. místo Michal Černý (A3)
3. místo Radek Keclík (A3)
4.11.2015 NXT tour
tato soutěž bude zaměřená na konstrukci robota NXT, naprogramování a splnění dalších úkolů.
Vyhodnocení:
Celkový počet soutěžících 7.
1. místo Vonášek Josef
2. místo Janoušek Jáchym