ELAB

Z MediaWiki SPŠ a VOŠ Písek
Přejít na: navigace, hledání

ELAB-080 SW pro ovládání logického generátoru a analyzátoru

ELAB-01.jpg
Elab software panel.jpg
Elab software.jpg


Kompletní elektronická laboratoř

  • 5 přístrojů v 1
  • 2 kanálový digitální osciloskop
  • 16-ti kanálový logický analyzátor
  • Generátor libovolných průběhů
  • 2 generátory hodinových pulsů
  • 2 programovatelné zdroje napětí

ELAB-080 je integrované, multifunkční zařízení určené pro připojení k osobnímu počítači, které obsahuje tyto jednotky: 2 kanálový digitální osciloskop (80MHz vzorkování), 16-ti kanálový logický analyzátor, analogový a digitální generátor libovolných průběhů (100MHz vzorkování), 2 generátory hodinových pulsů (do 150MHz) a 2 programovatelné zdroje napětí

ELAB-080 poskytuje široké možnosti využití v oblasti měření a testování, a proto je ideální pro nasazení ve firmách, školách, mobilních aplikacích a v neposlední řadě najde uplatnění u elektronických nadšenců a “bastlířů“.


Software pro osciloskop ELAB-080

Výkonný nástroj pro měření a testování

Software, který je dodáván k přístroji ELAB-080, poskytuje rychlý a intuitivní přístup ke všem jednotlivým zařízením (digitální osciloskop [DSO], logický analyzátor [LA], generátor libovolných průběhů [AWG], generátor hodinových pulsů a programovatelný zdroj napětí). Po spuštění programu se na obrazovce zobrazí 5 nezávislých oken aplikace, jedno pro ovládání a nastavení přístroje, dvě okna pro zobrazení průběhů signálů DSO a LA, další okno pro zobrazení spektra (FFT) signálu z DSO a poslední okno je určeno pro nastavení průběhů AWG. Každé z těchto oken může mít nastavenou libovolnou velikost nebo může být zcela vypnuto.

Jednoduché a intuitivní ovládání

Softwarové vybavení pro ELAB-080 má jednoduché a uživatelsky přívětivé ovládání, které poskytuje řadu funkcí a vlastních nastavení jako je např. volba barev, ukládání jednotlivých dat nebo celých zobrazení, import nastavení a signálů, atd. Každé okno aplikace zobrazuje aktuální nastavení příslušného přístroje (DSO, LA, atd.) jako jsou zvolené rozsahy, úroveň triggeru, stejnosměrný posun, atd. Uživatel si také může zobrazit v každém okně různé ukazatele jako jsou např. hodnoty napětí v signálu, značky v časové ose, atd. Uživatlské prostředí programu je navrženo tak, aby jeho ovládání bylo jednoduché a dobřew známé pro každého, kdo již někdy používal jakýkoli z přístrojů obsažených v ELAB-080.


Připojení ELAB-080 k PC bez potřeby instalace

Po připojení ELAB-080 k hostitelskému počítači není zapotřebí žádná instalace ovladačů zařízení, takže přístroj lze jednoduše a rychle připojit k libovolnému počítači vybavenému rozhraním USB. Program též poskytuje možnost aktualizace firmware přístroje v případě potřeby. Tyto vlastnosti umožňují jednoduchou přenositelnost ELAB-080 mezi různými počítači a stále aktuální stav firmware přístroje.

Aktualizace software

Programové vybavení pro ELAB-080 je neustále vyvíjeno a rozšiřováno o nové funkce a vylepšení. Tyto aktualizace je možné si zdarma stáhnout v sekci “Ke stažení“ nebo přímo z internetových stránek výrobce DYNON Instruments.

Uživatelský software

Součástí dodávaného software je i knihovna DLL včetně podrobného popisu jednotlivých funkcí, která umožňuje využití ELAB-080 v uživatelských aplikacích a v různých programových prostředích (např. LabView, TestPoint, atd.). Na dodávaném CD je ukázka použití přístroje ELAB-080 pro programové prostředí LabView.

Možnost vyzkoušení software

Pro demonstraci možností a fukcí přístroje ELAB-080 poskytuje aplikace možnost spuštění software i bez připojeného přístroje v demonstračním režimu, ve kterém jsou zobrazovány demonstrační signály. Aplkace je v demonstračním režimu plně funkčí a je možné vyzkoušet všechny funkce a nastavení, které jsou k dispozici v případě připojeného přístoje ELAB-080.


www:


Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Rychlá navigace
NEJ aktivity
Nejlepší předměty
Nejlepší MCU
SW-HW
Ostatní
Utility
Nástroje
Tisk/export